آرایش کردن
دسته 2

نوشته:

عوارض استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب

 

لوازم آرایش

مواد آرایشی نامرغوب سبب آسیب به پوست و از بین رفتن زیبایی می شود پس اینکه چه لوازم آرایشی را انتخاب کنیم بسیار پر اهمیت است اما با زیاد شدن محصولات و مارک ها تقریبا یافتن بهترین برند محصولات ارایشی کمی سخت شده است.

باید توجه داشت که محصولات زیبایی باید حاوی مواد طبیعی باشند و برای پوست شما مناسب باشند.

استفاده از لوازم آرایشی که برای تهیه آنها از مواد شیمایی استفاده شده است برای مواقع لازم عوارض جدی نخواهد داشت اما بدترین خطرات آرایش روی صورت زنانی رخ می دهد که آرایش کردن عادت روزانه آنهاست.

لوازم آرایشی به دلیل اینکه برای تهیه آن از مواد شیمیایی استفاده شده است در مواقع لازم عوارض جدی نخواهد داشت اما در صورتی خطرناک است که آرایش کردن عادت روزانه زنان  باشد .

عوارض استفاده از لوازم آرایشی نامطلوب :

جوش زدن :

لوازم آرایش

بدترین چیزی که جوش های روی پوست را تغذیه می کند لوازم آرایش است ،لوازم ارایش برای رشد اکنه و جوش فضا ایجاد می کنند

خراب شدن پوست:

پوست

بیشتر کرم پودرها پوست را بسیار زیبا می کند اما بدون تعارف آسیبی که به پوست میرساند بیشتراز فواید آن است. پودرها تاشب روی پوست می ماند و از آنجا که لوازم آرایش حاوی موادشیمیایی هستند این ماندگاری پوست راخراب می کند بنابراین برای یک زیبایی موقت به زیبایی دائم خود آسیب نرسانید .

عفونت کردن چشم :

عفونت چشم

چشم ها به لوازم آرایشی بسیار حساس هستند،درست است که ریمل مژه های شما را زیباتر می کند اما ممکن است که باعث ریزش آن ها نیز بشود. سایه هم اگر وارد چشم شود عفونت را تشدید می کند.خط چشم و سرمه را هم اگر هر روز استفاده کنید باعث خارش ،سوزش ،قرمزی ،خشکی آب چشم ،حساسیت و عفونت می شود.

مبتلاشدن به سرطان :

سرطان

شرکت ها برای اینکه لوازم آرایش ضد آب درست کنند،مجبور به استفاده بیشتر مواد شیمیایی در محصولات خود هستند که سرطان پوست،سرطان خون و سرطان سینه را افزایش می دهند .

آرژی:

آلرژی

پارابن موجود در مواد آرایشی باعث ایجاد آلرژی و عفونت می شود.

سردرد:

سردرد

ازلحاظ علمی ثابت شده که مواد شیمیایی موجود در محصولات آرایشی موجب سردرد میشود .در واقع بوی لوازم آرایشی است که موجب سردرد می شود .

تاثیرات مثبت آرایش کردن :

آرایش کردن

آرایش توسط زن و مرد استفاده می شود. روان شناسی آرایش بر نقش آن در بهبود وضعیت عاطفی و بهزیستی و ایجاد اعتماد به نفس تاکید دارد.

عمل آرایش کردن می تواند باعث ایجاد احساسات خوشایند و لذت در فرد شود. کسانی که از لوازم آرایشی برای زیباتر کردن خود استفاده می کنند عزت نفس بیشتری داشته اند.

پیشنهاد ویکارت به شما:

فروشگاه شایلین : تهران خیابان رودکی نرسیده به چهار راه امام خمینی پلاک ۲۶۰ – شماره تماس: ۰۲۱۶۶۸۴۶۱۰۶

فروشگاه هماک : تهران خیابان کمیل بین جیحون و کارون مقابل بانک رفاه آرایشی و مرکز نخصصی مو هماک – شماره تماس: ۰۲۱۵۶۰۷۱۹۸۷

فروشگاه مسعود : تهران تجریش روبه وری بیمارستان شهدا پلاک ۱۷۰ – شماره تماس: ۲۲۷۳۹۳۸۲

فروشگاه رامو : تهران اشرفی اصفهانی پاساژ تیراژه طبقه همکف – شماره تماس: ۰۹۱۲۱۳۸۳۲۸۴

فروشگاه نوژین :تهران تهرانپارس اتوبان باقری شمال ورودی استقلال خیابان قزوین پلاک ۴۸/۱ شماره تماس: ۷۷۰۴۷۶۹۶