چشم پزشکی
دسته 2

نوشته:

معرفی چشم پزشکی با تخفیف

چشم پزشکی شاخه ای از پزشکی است که با آناتومی، فیزیولوژی و بیماریهای چشم، پلک و مجرای اشکی سر و کار دارد. یک متخصص چشم در تشخیص و درمان بیماریهای طبی و جراحی چشم انسان مهارت دارد. چشم انسان می‌تواند دچار حوادث و بیماری های مختلف گردد مانند عفونت میکروبی چشم،آب سیاه، آب مروارید ، گل مژه ، دکولمان شبکیه و … از آنجا که چشم‌پزشکان بر روی چشم جراحی هم انجام می‌دهند این تخصص تخصصی جراحی و طبی است.

عادات خطرناکی که به چشم شما آسیب میرساند

استفاده از لنز قدیمی

لنز

با گذشت زمان، باکتری ها را بر روی لنزهای شما جمع می شوند حتی اگر محلول را به طور مرتب تعویض کنید.

این باکتری ها بر روی لنز می نشیند و هنگامی که لنز را بر روی چشم می گذارید به قرنیه صدمه می رساند. این زخم باز باعث ایجاد عفونت و درد شدید، خارش، حساسیت به نور، و تاری دید می شود.به همین دلیل باید هر ۳ تا ۴ ماه لنز خود را دور انداخته و لنزی جدید بخرید.

عدم استفاده از عینک آفتابی

عینک آفتابی

اشعه ماورای بنفش خورشید، می تواند به بینایی آسیب برساند و باعث بروز مشکلاتی مانند آسیب دیدگی شبکیه چشم و آب مروارید شود.

در هوای آفتابی یا ابری، حتما از عینک آفتابی استفاده کنید.

نگاه کردن مداوم به گوشی یا لپ تاپ

تماشا گوشی

تمرکز بر روی خواندن متن کوچک روی گوشی هوشمند و خیره شدن به صفحه کامپیوتر یا لپ تاپ برای مدتی به چشمتان آسیب می رساند و موجب تاری دید، حالت تهوع،سرگیجه و خشکی چشم ها می شود .

بهترین راه این است که هر ۲۰ دقیقه یک بار به چشم ها استراحت دهید.

دست زدن به چشم ها قبل از شست و شوی دست ها

شست و شوی دست ها

برای دور نگه داشتن میکروب ها از چشم خود، سعی کنید کمتر چشم را بخارانید. و هنگامی که می خواهید چشم ها را لمس کنید دستان خود را با آب گرم و صابون بشویید.

مصرف سیگار

مصرف سیگار

دود سیگار مشکلات بینایی مانند آب مروارید و تباهی لکه زرد را تشدید می کند.

استفاده از لنزهای تماسی در هنگام خواب

لنز

قبل از خوابیدن لنزهای خود را دربیاورید و به خاطر داشته باشید که دست هایتان تمیز است چرا که در هنگام خواب وقتی لنز درون چشمتان باشد رشد عفونت چشم را افزایش می دهد.

حفاظت نکردن از چشم ها :

عینک مخصوص شنا

هنگامی که کلر به اب استخر اضافه میشود با عرق،ادرار و مدفوع ترکیب شده و کلرآمین را به وجود می آورد که باعث قرمزی و سوزش چشم هایمان می شود. پس بهترین راه برای جلوگیری از این آسیب،استفاده از عینک مخصوص شنا است .

عدم خوردن میوه های رنگی:

میوه های رنگی

میوه هایی چون پرتقال، توت قرمز، هویج، گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای، کدوحلوایی و کلم بروکلی شامل مواد مغذی است که بینایی را تقویت می کند و پیشرفت روند بیماری های مربوط به سن مانند آب مروارید، آب سیاه و ماکولادژنراسیون را به تأخیر می اندازد.

آرایش چشم ها :

آرایش چشم ها

 

چیزهایی که به چشمانمان میزنیم از جمله ریمل، سایه چشم، خط چشم و کرم های چشم منجر به عفونت چشم می شود. علاوه بر این باید هر سه ماه یکبار باید لوازم آرایش خود رادور بریزید

کم خوابی :

کم خوابی

شک نکنید که کم خوابی موجب سیاهی و پف زیر چشم می شود؛ اما آیا می دانستید که کم خوابی به سلامت چشم آسیب می رساند. خشکی چشم، جمع شدگی، درد و دید تار علائم کم خوابی هستند. اگر این علائم را دارید، یا اگر چشم های شما سنگین ویا قرمزو یا حتی زخمی شدند، فشار کاری خود را کاهش داده و چند شب بخوبی استراحت کنید.

 

پیشنهاد ویکارت :

چشم پزشکی و اپتوتری و عینک سازی توتیا : تهرانسر بلوار اصلی بین خیابان ۱۲ و ۱۴ پلاک ۱۴۳ واحد ۴ – شماره تماس: ۴۴۵۲۰۸۲۰

چشم پزشکی و عینک سازی فوق تخصصی شاهزاده :ستارخان قبل از باقرخان نبش کوچه آفرند پلاک ۷۷ – شماره تماس: ۶۶۹۴۲۶۰۷