رستوران
دسته 1

نوشته:

ویژگی های یک رستوران ایده آل چیست ؟

رستوران یا سالن غذاخوری صنفی است که در آن خوراک و نوشیدنی ارائه و در همان‌جا صرف می‌شود. مطلوبیت خوراک ارائه‌شده، چیدمان مناسب، قیمت، تمیزی ، کیفیت غذا و خدمات و… می‌تواند در کیفیت رستوران و شهرت آن نقش به سزایی داشته باشد.

در این مطلب قصد داریم ویژگی‌های یک رستوران ایده‌آل را بررسی کرده و تمام مواردی را که باعث می شود به یک رستوران ایده آل و لاکچری تبدیل شود را بررسی کنیم.

۱- مزه و کیفیت غذا

طعم خوب غذای رستوران

 

 

اولین و پیش‌پاافتاده‌ترین انتظار میهمانان یک رستوران کیفیت غذای آن است. اگرچه امکان دارد قیمت غذا در گرانترین رستوران‌های تهران کمی بالا باشد اما از میان همه ویژگی‌ها رستو بحث مزه غذا بسیار اهمیت دارد. موادی که برای درست کردن غذا استفاده میشود باید تازه و باکیفیت باشند تا در نتیجه نهایی و طعم غذا نتیجه مطلوب را داشته باشد .دومین نکته مهم چگونگی سرو غذا، طراحی‌ آن برای سرو غذا روی میز مهمان می باشد .

چیدمان میزها نیز خیلی مهم است و به همین خاطر است که اکثر رستوران‌های لوکس از گل طبیعی یا مصنوعی در دکور میزهایشان استفاده می کنند.

۲- پاکیزگی رستوران

پاکیزگی رستوران

اگر این موضوع به درستی رعایت نشود موجب بیماری و مسموییت در بین مشتریان می شود که عواقب بدی در پی خوهد داشت. رستوران هایی که از سوی وزارت بهداشت تایید می شوند دارای گواهینامه کیفیت می باشند که معمولا در جایی قرار دارند که در معرض دید مشتریان است.

۳- فهرست غذا

فهرست غذا

فهرست غذای متنوع از دیگر روش های جذب مشتری و نشانه ای برای عالی بودن یک رستوران می باشد. رستوران ها معمولا در تلاش اند که با ارائه یک منو متنوع برای هر نوع سلیقه غذایی و همچنین غذا های رژیمی رضایت مشتری را جلب کنند .

۴- پخش موزیک

پخش موزیک در رستوران

این امر یک ویژگی خاص و منحصربه‌فرد بوده و همواره توسط مهمانان موردتوجه قرار می‌گیرد و آرامشی که در آن حاکم است می‌تواند نقش به سزایی در جلب‌توجه مشتری داشته باشد.

۵- نحوه برخورد کارکنان

نحوه برخورد پرسنل رستوران

حتما برایتان اتفاق افتاده که برای صرف غذا به رستوران بروید و گارسون آن فورا نزد شما بیاید و خوش آمد بگوید و یا شمع روی میزتان را روشن کنند، منو را در اختیارتان قرار دهند. در این هنگام به عنوان مشتری قطعا لبخند خواهید داشت و با اشتیاق غذای خود را سفارش می دهید، حال ضعف رستوران اینجاست که پس از ورود به رستوران تا دقایقی طولانی پس از حضور شما هیچ پرسنلی به سمت شما نمی آید، حال به علت شلوغی و یا … که هیچ توجیهی نخواهد داشت.

۶-نور و دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی رستوران

 

نور کافی و تهویه مناسب در مکانی که مشتریان غذا میل می کنند، از دیگر ویژگی های یک رستوران خوب است. این مسئله نشان دهنده این است که مجموعه برای مشتری ارزش قائل است. همچنین داشتن طراحی داخلی زیبا و جذاب می تواند از دیگر روش های جذب مشتری برای رستوران باشد.به طور معمول استفاده از رنگ‌های روشن در این زمینه رایج است. گچ‌بری‌های سلطنتی و نقوش لوکس روی دیوارها جزء لاکچری ترین دکوراسیون در ایران می‌باشد.

۷- قیمت غذاها

باید به این موضوع توجه داشت که صرفا گران بودن غذا ها دلیلی بر بالا بودن کیفیت غذا های آن رستوران نمی باشد و بالعکس. کیفیت غذا فاکتور های مختلفی دارد که هر یک بر ارزش غذا می افزاید و در نتیجه قیمت آن نیز افزایش می یابد. باید به این نکته توجه داشته باشید که یک رستوران با کیفیت به هیچ وجه غذا های خود را با قیمت ارزان ارائه نمی دهد.

قیمت غذاهای رستوران

۸- در دید بودن آشپزخانه

 

آشپزخانه رستوران ها در معرض دید

 

در دید بودن آشپزخانه موجب می شود تا کارکنان همیشه نظافت خود را رعایت کرده و مرتب باشند. این ویژگی یکی از مهم ترین ویژگی ها است که مشتری در این حالت می تواند روند پخت غذا را مشاهده کند.

پیشنهاد ویکارت به شما :

کافه رستوران چهارنقش _ اصفهان چهارباغ کوچه شماره ۱۱ – شماره تماس: ۰۳۱۳۲۲۰۴۶۸۵

کافه رستوران سیناک _ تهران سعادت آباد بالاتر از چهارراه دریا نبش کوچه ۳۲ پلاک ۵ طبقه اول – شماره تماس: ۸۸۶۸۶۰۰۷