برگر
دسته 1

نوشته:

از سیر تا پیاز برگر

برگر نوعی ساندویچ است که شامل یک برگ گوشت چرخ‌کرده‌است که در میان یک نان گرد میان بریده شده قرار گرفته شده است .همبرگر معمولا در تمام کشورها با همین اسم نامیده می‌شود، بجز در کشور انگلستان که به آن بیف‌برگر یا برگر می‌گویند.

واژه همبرگر از زبان آلمانی که به معنای متعلق به شهر هامبورگ است می آید و بنا به برخی گزارشها واژه Ham در زبان آلمانی به معنای گوشت گاو و یا گاو و واژه Burg به معنای تپه و Er کلمه اطلاق است.

برگر ذغالی:

بزرگترین فست فود در کل دنیا همبرگر فروشی مک دونالد است که یکی از محبوب‌ترین فست فود های دنیا است و به روش‌ها و  چاشنی‌های گوناگونی تهیه می‌شود. برای تهیه همبرگر معمولا از گوشت چرخ کرده گوسفند و یا گوساله استفاده می‌شود. همبرگر را هم می‌توان به صورت سرخ‌شده و گریل شده تهیه کرد که تهیه آن مستلزم باربیکیو و یا منقل است که باعث می شود به دلیل عدم استفاده از روغن و سرخ شدن، همبرگر ما سالم‌تر باشد.
همبرگر ذغالی

چیزبرگر :

همبرگری است که روی آن پنیر قرار دارد و پنیر معمولاً به همبرگر قبل از اینکه گوشت کاملاً پخته می شود اضافه می‌گردد . چیزبرگرها بیشتر اوقات با خیارشور، کاهو، گوجه فرنگی، پیاز، سس مایونز،سس خردل،سس کچاپ و گاهی با بیکن سرو می‌شود.

 

چیزبرگر

 رویال برگر :

ساندویچی شبیه به چیزبرگر است به اضافه یک یا چند ورقه ژامبون کالباس و قارچ که معمولا ژامبون کالباس را سرخ کرده و یا در ساندویچ‌های کبابی و دودی و زغالی روی منقل قرار داده تا خوب پخته شود و به همبرگر پنیری اضافه می‌کنند.

ژامبون کالباس موجب خوشمزه‌تر شدن برگر می‌شود البته برخی فست‌فودها به ساندویچ رویال برگر قارچ و آبلیمو اضافه کرده و با خامه سرو می‌کنند و یا از چند ورقه پنیر استفاده می‌کنند.

معمولا برای رویال برگر از پنیر چدار استفاده می‌شود ولی باز ما می‌توانیم برحسب سلیقه خودمان از هر پنیری استفاده کنیم.

رویال برگر

 

ماشروم برگر  :

همانطور که از اسم اون مشخص است مقدار زیادی قارچ برای درست کردن آن استفاده می شود که همین قارچ باعث متفاوت بودن طعم آن میشود.

یکی از لذیذترین خوراکی هایی که کنار برگر ها سرو می شود و طرفداران بسیاری دارد، مخلوطی از پیاز خام و جعفری خرد شده است البته سس قارچ و خامه هم یکی از چاشنی های فوق العاده برگر ها است.

ماشروم برگر

 

هالوپینو برگر :

این همبرگر گیاهی هالوپینو نام دارد که با یک چاشنی شیرین و خوشمزه طعم‌دار شده و مواد اولیه لازم برای درست کردن این همبرگر عبارت اند از : فلفل هالوپینو،نان باگت،پنیر خامه‌ای، نمک،بیکن،کره کاله و پنیر چدار کاله.

هالوپینو برگر

چیکن برگر :

برگرمرغ یکی از محبوب‌ترین انواع همبرگر در سرتاسر دنیا است که برای درست کردن آن چندین روش وجود دارد.

برای درست کردن برگرمرغ هم می‌توانید گوشت را چرخ کنیدو آن را به صورت سوخاری همراه با آرد سوخاری سرخ کنید یا اگر هم گوشت تکه‌ای را بیشتر می‌پسندید، می‌توانید همبرگر مرغ را به صورت تکه‌ای درست کنید و یا مثل همبرگر گوشت آن را گریل کنید.

چیکن برگر

 

پیشنهاد ویکارت:

پیشنهاد ویکارت به شما کافه رستوران هایی است که در این هوای سرد پاییزی اوقات خوشی را سپری کنید و از خوردن برگرهای خوش مزه آن لذت ببرید .

ویل برگر واقع در تهران سعادت آباد بالاتر از میدان کاج نبش دوازدهم – شماره تماس: ۲۶۷۴۳۶۳۱

فست فود فان برگر واقع در تهران شمس آباد میدان ملت پلاک ۷۴۵ – شماره تماس: ۲۶۳۲۳۴۱۱

لمون برگر واقع در تهران تجریش ابتدای خیابان علامه جعفری پلاک۱۰۵ – شماره تماس: ۲۲۷۲۱۷۶۰

شیش برگر واقع در تهران آجودانیه انتهای سباری مجتمع تجاری عرش طبقه ۲ واحد ۱۴۰ – شماره تماس: ۲۲۲۴۹۸۱۳