بستنی مکلی
دسته 1

نوشته:

بستنی مکلی؛ اولین جلاتو با عسل در ایران

بستنی مکلی

 

کمتر کسی پیدا می‌شود که به بستنی علاقه‌ای نداشته باشد. در روزهایی که کلافه و حتی عصبی هستید ، شاید خوردن بستنی مخصوصا از نوع جذاب و جدیدش ممکن است حال شما را روبه‌راه کند. پیشنهاد ویکارت برای کسانی که دنبال همین راه درمان هستند، بستنی مکلی است. یک بستنی‌فروشی باحال با ایده‌ای نو که طعم بستنی‌های آن هوش از سر عاشقان این خوراکی خوشمزه می‌برد. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با این بستنی‌فروشی و خوراکی‌های خوشمزه‌اش آشنا شوید.

بستنی مکلی شعبه های زیادی دارد و طعم بستنی های آن بی نظیراست. بستنی مکلی اولین بستنی فروشی است که بستنی هایش را به جای شکر، با عسل درست می کند و مایل است برای ایجاد اطمینان بیشتر به مشتریانش، آن ها را به تماشای ویدئوهای لایو که هرروز از پیجش پخش می شود دعوت کند.

منوی بستنی مکلی 

منوی آن از شش قسمت وافل‌ها، ساندای، جلاتوها، شیک‌ها، نوشیدنی‌های سرد و نوشیدنی‌های گرم تشکیل شده است. همان هنگام ورود به بستنی مکلی بوی وافل و بستنی به‌شکل عجیبی به مشامتان می‌خورد و گرسنه‌تان خواهد کرد؛ مخصوصا اگر عاشق این نوع خوراکی‌ها باشید.

ساندای نیز ترکیب جلاتوهای مکلی بدون شکر و با عسل است. میوه‌های تازه مانند توت‌فرنگی، آناناس، موز، پسته، فندق و… هم سرو می‌شود.

از آیتم‌های منوی بستنی مکلی می‌توان به وافل‌هایی با طعم‌های مختلف، مک‌تاپ، فروت‌دریم، مک‌کویین، استرامک، بنانامک، فروت وافل و… اشاره کرد. این موارد همه در منوی وافل بستنی مکلی قرار داشته و حدود قیمتی بین ۲۷۰۰۰ تا ۲۹۰۰۰ تومان دارند.

در منوی ساندای این رستوران ساندای فندق، مک ساندای، ساندای براونی، ساندای پسته، استرا ساندای، ساندای موز و… هستند که بین ۱۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.

ساندای براونیه

در منوی جلاتو هم جلاتوی براونی، نوتلا، فندق، پسته، آفوگاتو و… هستند که قیمتشان بین ۱۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ تومان متغیر است.

 

جلاتو مکلی

 

نوشیدنی‌های سرد و گرم بستنی مکلی هم شامل انواع آبمیوه، هات‌چاکلت، اسپرسو، کافه لته، گرند چاکلت و… است که بین ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ تومان قیمت دارند.

نوشیدنی سرد

با جلاتو در بستنی مکلی بیشتر آشنا شو …

جلاتو در ایران

 

«جلاتو» از کلمه لاتین «جلاتوس» به‌معنی «یخی و سرد» استخراج شده و در زبان ایتالیایی به‌معنی «بستنی» است. بستنی در زبان انگلیسی و زبان ایتالیایی شاید درظاهر یک مفهوم را برسانند، اما ویژگی های متفاوتی دارند. تفاوت آن‌ها در میزان چربی‌ است که برای آیس‌کریم بیشتر است.

همچنین جلاتو در بستنی مکلی بافت کش‌دارتر و غنی‌تری دارد که باعث می‌شود نیازی به اضافه کردن طعم‌دهنده‌ها و اسانس‌های صنتعی نباشد. از دیگر تفاوت‌ها می‌توان به مواد اولیه اشاره کرد که در تهیه هر دو شیر و خامه و شکر وجود دارد، اما در تهیه جلاتو از خامه بیشتر و شیر کمتر استفاده می‌شود. جلاتو را نیز می‌توان در دمای ۱۰ الی ۱۵ درجه گرم‌تر بدون مشکل خورد. همچنین جلاتو در ظرف‌های بزرگ‌تر و به میزان دلخواه مشتری سرو می‌شود.

مساله‌ دیگری که جذاب به نظر می‌رسد، سرو جلاتو با وافل به همراه یخ خشک است که هم باعث می‌شود دیرتر آب شود و هم بسیار جذاب است.

با استفاده از موادغذایی سالم و کم‌کالری با خیال راحت می‌توانید بیرون خانه بستنی خود را نوش‌ جان کنید.

هدف بستنی مکلی تحویل دادن غذایی سالم با بالاترین کیفیت است. بستنی مکلی شعب های متفاوتی در سراسر ایران دارد و تمامی آن‌ها دکوری به رنگ بنفش دارند و تعداد گنجایش هر سالن متفاوت است. کارکنان نیز رفتار مناسبی با مشتری دارند و درکل اوقات خوشی را می‌گذرانید.

شعب های بستنی مکلی

شعبه مرکزی مکلی در سعادت‌آباد قرار دارد، بالاتر از میدان کاج بین چهارم و ششم.

اما بستنی مکلی بیش از ۱۸ شعبه در سراسر ایران دارد. شعبه‌های تهران عبارت‌اند از تهرانپارس، نیروهوایی، شهرک راه‌آهن، مرزداران و پاسداران. بستنی مکلی در رشت، خرم‌آباد، کیش، مشهد، کرمانشاه، متل قو، اصفهان، اراک، ساری، بندرعباس، شیراز و کرج نیز شعبه دارد.

نشانی شعب مکلی 

فلکه دوم نیروهوایی، پلاک ۱۸

شهرک راه‌آهن، بلوار کوهک، مجتمع تجاری طوبی، واحد ۷

پاسداران، بالاتر از برج سفید، بین بوستان ششم و هفتم

تهرانپارس، پایین‌تر از چهارراه تیرانداز، نرسیده به فلکه اول تهرانپارس، بین ۱۵۴ و ۱۵۶ غربی، پلاک ۷۸

سهروردی شمالی، خیابان خرمشهر (آپادانا)، خیابان عشقیار (نیلوفر)، مابین خیابان دهم و دوازدهم

مرزداران، ابتدای خیابان آریافر، نبش گلدیس ۷

بستنی مکلی عظیمیه کرج، بین میدان اسبی و میدان مهران، نبش نیک‌نژاد شمالی

رشت، گلسار، بلوار گیلان، نبش ۱۷۵

کیش، میدان ثنایی، مجتمع ۲۰، غرفه جی ۱۰

اراک، انتهای ملک، بلوار قدوسی، روبه‌روی هتل زاگرس

بندرعباس، بلوار دانشگاه، نبش دانشگاه ۱۳ و بانک ملت

اصفهان، خیابان نظرمیانی، جنب بانک تجارت

شیراز، معالی‌آباد، انتهای خیابان پزشکان

مشهد، بلوار وکیل‌آباد، بین وکیل‌آباد ۱۶ (سامانیه) و هاشمیه

متل قو، خیابان امام، روبه‌روی خروجی ساحل مرکزی، جنب کوچه مسجدجامع

کرمانشاه، خیابان کسری، روبه‌روی پارک آزادگان

خرم‌آباد، بالاتر از میدان ساکی، روبه‌روی دریاچه کیو، ابتدای عظیمی

بستنی مکلی ساری، بلوار طالقانی، خیابان سلمان فارسی، نبش فرشادی